• -23%

   381001

   Детски термо чизми
   плава
   1. Цена : № 22-36 1299 MKD
    999 MKD

   Детски термо чизми Termix во морскосино со актуелен дизајн направени од мека пена EVA. Исклучително лесни со тежина 350-400 грама на еден пар, удобни и со подвижен термо чорап. Благодарение на воздушните микро меурчиња во EVA материјалот, тие се отпорни, флексибилни и топли до -30 ° C степени. Пена EVA која се користи во изработката е сигурен термички изолатор и обезбедува изолација од надворешни услови, дури и при температури до -30°C степени.

    

   • Последно разгледани
  • Спореди
   Затвори
   Отвори
   Няма резултат